ادی کیو در پی درخواست کوالکام، در دادگاه شهادت می‌دهد | اخبار فناوری جدید روز دنیا

ادی کیو در پی درخواست کوالکام، در دادگاه شهادت می‌دهد

اخبار جدید فناوری

این سایت برگرفته از بروزترین اخبار روز دنیا از جماه خبرهای فناوری

ادی کیو یکی از مدیران ارشد اپل قرار است تا در دادگاه حاضر شود و در خصوص پرونده‌ی مورد اختلاف اپل با کوالکام شهادت دهد.

ادی کیو، مدیر سرویس‌های اپل در دادگاهی که اختصاص به اختلاف کوالکام با اپل دارد، شرکت خواهد کرد و شهادت خواهد داد. براساس اطلاعات ارائه شده، قاضی دادگاه مورد نظر، ادی کیو را به دادگاه فراخوانده است تا در برابر وکلای کوالکام قرار گیرد و به سوالات مطرح شده پاسخ دهد. مایکل دی.دِمبین، قاضی دادگاه مورد بحث اعلام کرده است که باید ادی کیو در دادگاه حاضر شود. این تصمیم علیه خواسته‌ی اپل است که سعی داشت تا از حضور کیو در دادگاه جلوگیری کند، حال آنکه درخواست مورد نظر توسط کوالکام به دادگاه ارائه شده بود.

هسته‌ی اصلی دعوای اپل و کوالکام در رابطه با حق پتنتی است که این شرکت در ازای استفاده از فناوری‌های کوالکام دریافت می‌کند. دریافت حق پتنت از شرکت‌ها ارتباطی به استفاده از تراشه‌های کوالکام ندارد. بخش بزرگی از درآمد کوالکام از طریق دریافت حق پتنت برای فناوری‌های توسعه یافته توسط آن تامین می‌شود. اپل سال گذشته از تولیدکنندگان محصولات خود خواست تا از پرداخت حق پتنت مورد ادعای کوالکام که مبلغی نزدیک به یک میلیارد دلار بود، خودداری کنند. علاوه بر جلوگیری از پرداخت مبلغ یک میلیارد دلاری، اپل شکایتی را نیز در دادگاه مطرح کرد که کوالکام را متهم به اقتدارگرایی می‌کند.

کوالکام در ماه نوامبر از دادگاه خواست تا ادی کیو را به عنوان شاهدی برای این پرونده به دادگاه احضار کند. اپل با اشاره به اینکه کیو هم‌اکنون سرپرستی بخش نرم‌افزار را برعهده دارد و با این پرونده بی ارتباط است، حال آنکه کوالکام با اشاره به سوابق کیو در اپل، حضور وی را بی‌ارتباط با دادگاه ندانسته است. ادی کیو که هم‌اکنون ریاست بخش نرم‌افزار و سرویس‌های اپل را بر عهده دارد، ۵۳ سال دارد و در طول ۲۹ سال گذشته در اپل پله‌های ترقی را یک‌به‌یک پیموده است. تیم کوک، مدیرعامل اپل نیز قرار است تا در ماه ژوئن در دادگاه حاضر شود و در خصوص مسائل مورد مناقشه شهادت دهد.

برای دیدن اخباری های جدید به صفحه اصلی سایت مراجعه فرمایید با تشکر مدیریت سایت

Related Post

دیدگاهتان را بنویسید