برخلاف برخی شایعات؛ احتمال تجهیز آیفون ۸ به نمایشگر بدون انحنا

انتظار می رود اپل در سال جاری از یک آیفون ۵٫۸ اینچی با نمایشگر OLED رونمایی کند که از حاشیه های صفحه نمایش اندک بهره برده و برای نخستین بار در تاریخ آیفون ها، دکمه هوم فیزیکی را با خود به همراه نخواهد داشت.

با وجود آنکه برخی فاش کننده ها به استفاده اپل از صفحه نمایش دارای انحنا در آیفون ۸ اشاره کرده اند اما تعداد رو به رشدی نیز پیش بینی کرده اند که موبایل مورد انتظار اپل با طراحی تخت عرضه خواهد شود.

در همین رابطه «وین لام» تحلیلگر IHS Markit که روی زنجیره تأمین سازندگان تلفن همراه تحقیق و تفحص می کند اذعان داشت:

ما انتظار داریم اپل از نمایشگر OLED تخت در مدل منحصر بفرد آیفون استفاده کند که از گلس ۲٫۵D بهره می برد.

مشابه با آن چیزی که پیشتر در ال جی جی ۶ دیده ایم، صفحه نمایش آیفون جدید احتمالاً دارای نسبت طول به عرض بیشتری بوده و از همین رو بخش اعظم پنل جلویی را در بر خواهد گرفت. انتظار می رود این زبان طراحی به روندی برای موبایل های سال ۲۰۱۷ تبدیل شود.

گفتنی است «مینگ-چی کو» تحلیلگر KGI Securities و همچنین مؤسسه تحقیقاتی TrendForce نیز پیشتر عنوان کرده اند پرچمدار بعدی اپل به گلس شیشه ای ۲٫۵D مجهز بوده که به معنی وجود اندکی انحنا در گوشه های آن است.

بقیه خبرهای فناوری در ادامه مطلب

لازم به ذکر است «کو» و تحلیلگر دیگری از IHS Markit با نام «کوین ونگ» در پیش بینی های گذشته خود گفته بودند که آیفون ۵٫۸ اینچی از نمایشگری دارای انحنا برخوردار بوده که مانند آن را پیشتر در گلکسی اس ۷ مشاهده کرده ایم اما هم اکنون نظرات هر دو کاملاً بالعکس شده است. با توجه به شایعات گذشته اپل در حال آزمایش و بررسی حداقل ده نمونه متفاوت از آیفون ۸ است، بنابراین تناقض ها و اختلاف نظرهای به وجود قابل درک هستند.

مؤسسه IHS Markit پیش بینی کرده اپل در آینده آیفون های بیشتری را به نمایشگر اولد مجهز می کند. «لام» در یادداشت خود عنوان کرد که نسبت طول به عرض بیشتر در نمایشگر آیفون ۸، تخصیص ناحیه ای از آن به قابلیتی مانند تاچ بار مک بوک ها را میسر می کند. همچنین طبق گفته او، آیفون جدید از حسگر اثر انگشت تعبیه شده در در نمایشگر برخوردار است.

Related Post

دیدگاهتان را بنویسید