اخراج گسترده کارکنان سامسونگ در چین و سایر کشورها

اخراج کارکنان سامسونگ در چین و سایر کشورها

اخبار تکنولوژی

 

اخراج گسترده کارکنان سامسونگ در چین و سایر کشورها

اخراج گسترده کارکنان سامسونگ در چین و سایر کشورها

بقیه در ادامه مطلب

سامسونگ از بزرگ ترین شرکت های تولید کننده قطعات الکترونیکی در دنیاست. این کمپانی قلب تپنده اقتصاد سئول پایتخت کره جنوبی به شمار می رود و در هر حوزه ای نقش ایفا می کند که از زیرساخت IT گرفته تا ایجاد شبکه های موبایلی در سرتاسر دنیا را شامل می شود.

 

اما درست مانند هر شرکت دیگری، اوضاع برای سامسونگ هم خوب و بد دارد و در مسیر پیشرفت، با پستی ها و بلندی های زیادی روبرو می گردد. ظاهرا کسب و کار این کمپانی در چین و بازار بالغ بر یک میلیارد نفری اش بیش از سایر مناطق کساد بوده است و طبق گزارشی که اخیرا در این رابطه منتشر گردیده، بیشترین میزان حذف موقعیت های شغلی سامسونگ در بازار این کشور رخ داده.

طبق گزارش نشریه Korea Herald این غول فناوری کره ای، شمار نیروهای کاری خود را به رقم ۴۵۰۰ نفر رسانده که به مراتب از ۶۰ هزار کارمند چینی اش در سال ۲۰۱۳ کمتر است.

طبق گفته ها و شنیده ها، در یک سال گذشته تنها ۱۲۵۰۰ نفر از کارکنان سامسونگ در چین از واحد عملیاتی آن حذف شده اند. اما این شرکت برای ساده سازی هرچه بیشتری فعالیت هایش، اخراج کارکنان را صرفا محدود به بازار چین ندانسته و طبق گزارشات، درب خروج را به ۲۵۰۰ نفر دیگر در دفتر اصلی اش واقع در کره جنوبی و ۳۰۰۰ نفر در آمریکای لاتین نیز نشان داده.

در عین حال، ۳ هزار نفر دیگر هم از دفاتر کاری سامسونگ در کشورهای مختلف اروپایی اخراج شده اند. اما این خبر به معنای کوچک شدن خانواده سامسونگ نیست. چراکه این شرکت در سال گذشته میلادی ۳۲۵۶۷۷ نفر را در سرتاسر دنیا به استخدام خود درآورده که نسبت به ۳۱۹۲۰۸ نفر جذب شده توسط آن در سال ۲۰۱۴، افزایش اندکی را نشان می دهد.

با این حال، خبر اصلی و مهم در اینجا، حذف فرصت های شغلی در چین است که نشان از ناکامی چشم بادامی های کره ای برای بالا رفتن از نردبان ترقی در این کشور دارد. حالا سامسونگ بر آن شده تا کوله بارش را از این کشور جمع کند و بیش از این پولش را در بازاری که بازگشت سرمایه چندانی برایش ندارد صرف نکند.

نکته مهمی که باید به آن اشاره شود این است که اوضاع آنقدر برای شرکت مورد بحث در چین نامساعد شده که دیگر تصورش را هم نمی کند از برند خود در سرزمین اژدهای سرخ پولی در بیاورد. اما شرایط در سرتاسر جنوب شرقی آسیا هم به کلی برای پرفروش ترین تولید کننده موبایل دنیا بد نبوده چراکه این شرکت ظرف یک سال اخیر، در این منطقه و ژاپن ۲۸ هزار نفر را به استخدام خود درآورده است. با این همه، آنطور که شواهد نشان می دهند، مدیران این کمپانی کره ای تصمیم گرفته اند که عطای بازار چین را به لقایش ببخشند و بیشتر از این در خاک چین ضرر ندهند.

 

Related Post

دیدگاهتان را بنویسید