رندرهایی تازه از سوپراسپرت مفهومی لامبورگینی پیورا SV | اخبار فناوری جدید روز دنیا

رندرهایی تازه از سوپراسپرت مفهومی لامبورگینی پیورا SV

اخبار جدید فناوری

این سایت برگرفته از بروزترین اخبار روز دنیا از جماه خبرهای فناوری

فرناندو فرتونانی طراح معروف لامبورگینی از رندرهای خود برای مدل لامبورگینی پیورا SV رونمایی کرد که فاقد شیشه‌ی جلو است.

سبک طراحی لامبورگینی در سال‌های اخیر پیچیده‌تر از قبل شده است. در حالی که مدل‌هایی مثل هوراکان و اونتادور هنوز هم شباهت‌هایی به نسل‌های گذشته دارند، اما به مراتب مدرن‌تر و جذاب‌تر از برخی همتایان قبلی خود هستند. فرناندو پاستره فرتونانی طراح معروف لامبورگینی، می‌خواهد بر پیچیدگی طراحی محصولات جدید این شرکت بیفزاید. تصاویر رندر بدست آمده از خودروی مفهومی لامبورگینی پیورا اس‌وی (Pura SV) نمونه‌ای خیره‌کننده از طراحی مینیمالیستی است، که نگاهی عمیق به آینده خودروهای لامبورگینی دارد.

Lamborghini Pura SV / خودروی سوپراسپرت مفهومی لامبورگینی پیورا اس‌وی

خودروی مفهومی پیورا SV نیز همانند بسیار از پیشینیان تولیدی خود، دارای تعدادی از نشانه‌های طراحی لامبورگینی است. در این مورد خاص، زوایای تیز به خصوص در قسمت جلویی خودرو به بدنه صاف و نرم متصل می‌شود که از ارائه برخی امکانات مانند آینه‌های جانبی، دستگیره‌های در و حتی شیشه جلو جلوگیری می‌کند. مطمئنا این خودروی مفهومی بسیار آینده‌‌نگرانه طراحی شده است و لامبورگینی نیز وعده داده که در سال ۲۰۲۲ تولید شود. 

در حالی که بدنه خودروی مفهومی لامبورگینی پیورا SV بسیار چشم‌گیر به نظر می‌رسد، اما طراحی جلو و عقب خیلی کشیده است. چراغ‌های عقب در اسپویلر قرار دارند و دیفیوزر بزرگ در بخش عقب، لوله‌های خروجی‌ دوگانه اگزوز را می‌پوشاند. در جلوی خودرو نیز همین زوایای تیز وجود دارند و شامل یک جفت ورودی بزرگ هوا درست زیر دماغه خودرو می‌شود. این ورودی‌ها با دو دریچه بزرگ در کناره‌ها ترکیب می‌شود تا کمی بر هیبت و چهره تهاجمی خودروی مفهومی لامبورگینی پیورا SV بیفزاید. 

Lamborghini Pura SV / خودروی سوپراسپرت مفهومی لامبورگینی پیورا اس‌وی

در حال حاضر فرناندو فرتونانی پیشنهاد نمی‌کند که از چه نوع سیستم محرکه‌ای در زیر کاپوت خودروی مفهومی پیورا SV استفاده شود، اما می‌توان حدس زد که از یک مجموعه هیبریدی شبیه به خودروی ترزو میلنیو (Terzo Millennio) یا هزاره سوم و حتی سیستم محرکه کاملا الکتریکی بهره گرفته شود. لامبورگینی قصد دارد حداقل تا سال ۲۰۲۶، از محصولاتی مجهز به باتری الکتریکی رونمایی کند، بنابراین خودروی مفهومی پیورا SV نیز به لحاظ تئوری می‌تواند اولین اجرای این فناوری جدید در سنت آگاتا بولونزه باشد. 

Lamborghini Terzo Millennio Concept / مفهومی لامبورگینی ترزو میلنیو

مقاله‌های مرتبط:

اگرچه ممکن است طراحی لامبورگینی پیورا SV بسیار خیره‌کننده باشد، اما باید دقت کنیم که هنوز هم یک طرح مفهومی به شمار می‌رود. لامبورگینی فعلا قصد ندارد تا طراحی فرتونانی را به مدل تولیدی تبدیل کند. در عوض علاقه‌مندان به محصولات این برند می‌توانند منتظر خودروی لامبورگینی اونتادور سوپرولوچه جوتا (Aventador SVJ) باشند که جدیدترین محصول در خط تولید این شرکت خواهد بود. لامبورگینی وعده داده است که این خودرو یکی از پیست-محورترین محصولات در خط تولید باشد و بتواند عملکرد فوق‌العاده‌ای در مسابقه‌های سرعت از خود نشان دهد.

شایعه شده است که لامبورگینی قصد دارد تا خودروی اونتادور SVJ را برای شکستن رکورد پورشه در پیست نوربرگ‌رینگ آلمان آماده کند. به تازگی نسخه‌ی جدیدی از خودروی سوپراسپرت لامبورگینی اونتادور سوپرولوچه در یک زمان‌گیری آزمایشی و در شرایط نامطلوب، رکوردی نزدیک به خودروی پورشه ۹۱۱ GT2 RS ثبت کرد. این مسئله رکورد پورشه را در معرض خطر جدی قرار می‌دهد و احتمالا با ورود به بازار، بتواند حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشد.

 

برای دیدن اخباری های جدید به صفحه اصلی سایت مراجعه فرمایید با تشکر مدیریت سایت

Related Post

دیدگاهتان را بنویسید