تنسنت موزیک در پی عرضه اولیه سهام به ارزش ۲۵ میلیارد دلار است | اخبار فناوری جدید روز دنیا

تنسنت موزیک در پی عرضه اولیه سهام به ارزش ۲۵ میلیارد دلار است

اخبار جدید فناوری

این سایت برگرفته از بروزترین اخبار روز دنیا از جماه خبرهای فناوری

تنسنت موزیک به‌عنوان بزرگ‌ترین سرویس استریم موسیقی فعال در چین، در نظر دارد سهام خود را برای اولین بار در تالار بورس به‌صورت عمومی عرضه کند.

بر اساس اطلاعات ارائه‌شده، گروه سرگرمی تنسنت موزیک در نظر دارد سهام خود را به‌صورت عمومی عرضه کند. این شرکت پس از آن راهی تالار بورس می‌شود که اسپاتیفای، بزرگ‌ترین بازیگر این حوزه، طی فرایندی موفق سهام خود را عرضه کرد. شنیده‌ها نشان از این دارند که تنسنت می‌‎خواهد برای انجام فرایند عرضه‌ی سهام، مذاکرات با بانک‌های مختلف را آغاز کند.

به نظر می‌رسد فرایند عرضه‌ی اولیه‌ی سهام تنسنت موزیک در نیمه‌ی دوم سال جاری میلادی انجام خواهد شد و یکی از بزرگ‌ترین عرضه‌های اولیه‌ی سهام خواهد بود.

شماری از کارشناسان پیش‌بینی کرده‌اند که در صورت عرضه‌ی اولیه‌ی سهام، احتمالا شاهد عبور ارزش تنسنت موزیک از مرز ۲۵ میلیارد دلار خواهیم بود. افزایش ارزش تنسنت موزیک پس از خرید ۹ درصد از سهام آن توسط اسپاتیفای، شاهد رشد فزاینده‌ای بوده است. ارزش این شرکت در زمان خرید سهام آن توسط اسپاتیفای، بیش از ۱۲ میلیارد دلار برآورد شد.

در صورتی که تنسنت موزیک با ارزش اولیه‌ی ۲۵ میلیارد عرضه‌ی اولیه‌ی سهام خود را آغاز کند، تبدیل به چهارمین عرضه‌ی اولیه‌ی بزرگ سهام در تاریخ تالارهای بورس آمریکا می‌شود. در بین ۴ عرضه‌ی اولیه‌ی سهام بزرگ آمریکا نام اسپاتیفای نیز مشاهده می‌شود که در هفته‌های اخیر با عرضه‌ی اولیه‌ی سهام، به ارزش ۲۹.۵ میلیارد دلاری دست یافت. هلدینگ تنسنت بیش از ۵۰ درصد از سهام تنسنت موزیک را در اختیار دارد. بر اساس آخرین آمارهای ارائه‌شده، سرویس‌های استریم موزیک QQ Music و سایر سرویس‌های استریم این شرکت در کشور چین بیش از ۷۰۰ میلیون نفر مشترک فعال ماهیانه دارند.

سال گذشته دو سرویس اسپاتیفای و تنسنت موزیک از طریق جابجایی سهام، سرمایه‌گذاری متقابل کردند. تنسنت موزیک در ازای واگذاری ۱۰ درصد از سهام خود به اسپاتیفای، ۹ درصد از سهام این شرکت را تصاحب کرد.

برای دیدن اخباری های جدید به صفحه اصلی سایت مراجعه فرمایید با تشکر مدیریت سایت

Related Post

دیدگاهتان را بنویسید