بک اسپیس در ماشین حساب آیفون با ترفندی ساده | خبرهای فناوری

بک اسپیس در ماشین حساب آیفون با ترفندی ساده | خبرهای فناوری

برای حذف آخرین رقم تایپ شده در ماشین حساب آیفون ، تا پیش از این احتمالا کل محاسبات انجام شده را حذف و کار را از ابتدا آغاز می‌کردید، چرا که هیچ دکمه بک اسپیسی در ماشین حساب iPhone دیده نمی‌شود اما برای حذف آخرین رقم ترفند دیگری وجود دارد.

احتمالا شما نیز تاکنون چندین بار مجبور شده‌اید بعد از انجام چند سری محاسبه و جمع و تفریق در ماشین حساب آیفون ، تنها به خاطر وارد کردن یک رقم اشتباه کل محاسبات را ابتدا آغاز کنید، چرا که به صورت طبیعی هیچ دکمه بک اسپیسی در ماشین حساب آیفون دیده نمی‌شود. واقعیت این است که برای حذف آخرین رقم، نیازی به بک اسپیس در ماشین حساب آیفون نیست و ترفند دیگری برای انجام این کار وجود دارد.

بقیه در ادامه مطلب

برای حذف آخرین رقم در ماشین حساب آیفون کافی است انگشت خود را به چپ و راست بکشید

حذف آخرین رقم تایپ شده در ماشین حساب آیفون تنها با کشیدن انگشت به سمت چپ و راست بر روی صفحه نمایش، قابلیتی نیست که از آی او اس نسخه ۹ و یا ۱۰ در سیستم عامل موبایل اپل گنجانده شده باشد، بلکه از زمان آی او اس ۴ همراه این سیستم عامل است، نسخه‌ای که در سال ۲۰۱۰ شاهد عرضه آن بودیم! به احتمال زیاد از زمان خلقت آیفون، اغلب کاربران به دلیل خسته شدن از انجام چندباره محاسبات به خاطر نبود یک دکمه، اپلیکیشن‌های ماشین حساب خارجی را بر روی آیفون خود نصب کرده‌اند.

ماشین حساب آیفون

دو روز قبل، یک کاربر توییتر با نام کاربری censoredialogue@، با انتشار یک پست به جدیدترین قابلیت ماشین حساب آیفون، که چند لحظه پیش از انتشار این توییت شخصا کشف کرده بود، اشاره کرد. پست وی ۳۴ هزار لایک گرفت و ۲۹ هزار بار مجددا توسط کاربران این شبکه اجتماعی توییت شد. طی مدت زمانی کوتاه کل کاربران اینترنت از این قابلیت مطلع شدند. در ابتدا همگی این ترفند ماشین حساب آیفون را جدید می‌دانستند، اما کمی بعد مشخص شد این ترفندی است که از زمان آی او اس ۴ یعنی از ۷ سال قبل در آیفون قرار داشته است.

 

Related Post

دیدگاهتان را بنویسید