یک مدل جدید دارویی برای درمان سرطان تخمدان ارائه شد

یک مدل جدید دارویی برای درمان سرطان تخمدان ارائه شد

به گزارش اخبار فناوری , در بخش کانال فناوری ,به گزارش خبرگزاری فناوری، این تیم تحقیقاتی از مرکز ژنوم و زیست‌دارویی ازمیر به سرپرستی پروفسور هولیا ایر کیالی، یک درمان نوآورانه برای سرطان تخمدان با حداقل عوارض جانبی ایجاد کرده است. این روش، که با همکاری حدود ۲۰ محقق توسعه یافته، به صورت پتنتی به ثبت رسیده است.
این پروژه که از سال ۲۰۱۷ با حمایت از توبیتاک آغاز شده، به دنبال توسعه داروهای بیوتکنولوژیکی و آموزش دانشمندان در این زمینه است.
پروفسور کیالی توضیح داد: «ما داروهایی را ایجاد می‌کنیم که سلول‌های سرطانی را می‌شناسند و از بین می‌برند. مزیت اصلی این روش حداقل عوارض جانبی است.»
جنبه ابتکاری تحقیقات آن‌ها در استفاده از نانوذرات پلیمری است که حاوی عوامل شیمی درمانی است. این نانوذرات همچنین برای انواع داروهای بیوتکنولوژیکی قابل استفاده است.
این سیستم تشکیل رگ خونی را که به آنژیوژنز معروف است، متوقف می‌کند؛ رگی که تومورها برای دریافت اکسیژن و مواد مغذی به آن نیاز دارند. پروفسور دکتر کیالی تأکید کرد: «این مدل نه تنها سلول‌های سرطانی را شناسایی می‌کند بلکه به سرعت آن‌ها را از بین می‌برد.»
با وجود ثبت اختراع، این تیم قبل از استفاده از این مدل دارو به عنوان یک روش درمانی در کلینیک‌ها، باید آزمایش‌های بیشتری را روی آن انجام دهد. دکتر کیالی اظهار داشت: «ما مرحله تحقیق و توسعه را به اتمام رسانده‌ایم و اثربخشی آن را در برابر سلول‌های سرطانی بدون آسیب رساندن به سلول‌های سالم تأیید کرده‌ایم. ما به آزمایش‌های حیوانات بالینی ادامه خواهیم داد و پس از آن آزمایشات انسانی انجام می‌شود.»
تهیه یک داروی جدید و معرفی آن به بازار به طور معمول حدود ۱۵ سال طول می‌کشد. محققان اکنون در حال آماده‌سازی برای مراحل بعدی آزمایش هستند تا این درمان امیدوارکننده را به واقعیت نزدیک‌تر کنند. امیدوارم خبر  یک مدل جدید دارویی برای درمان سرطان تخمدان ارائه شد براتون مفید بوده باشه

Related Post