طوفان خورشیدی آسمان را رنگارنگ کرد

طوفان خورشیدی آسمان را رنگارنگ کرد

به گزارش اخبار فناوری , در بخش کانال فناوری ,به گزارش خبرگزاری فناوری به نقل از آسوشیتدپرس، طی شب‌های گذشته نمایشی از شفق قطبی در آسمان آشکار شد.
این در حالی بود که شفق قطبی با طوفان‌های خورشیدی همراه شدند و چشم اندازی زیبا از طیف رنگ‌های صورتی، بنفش و سبز را به راه انداختند. این نورهای درخشان و زیبا در سراسر جهان قابل مشاهده بودند. البته طوفان خورشیدی اختلالات کوچکی در شبکه برق، ارتباطات و سیسم های مکان یابی ماهواره‌ای ایجاد کرد.

سازمان NOAA آمریکا دیروز اعلام کرد شرایط طوفان‌های ژئومغناطیسی شدید همچنان ادامه دارد و گزارش‌هایی درباره اختلالاتی در شبکه‌های برق و سیستم‌های ماهواره‌ای منتشر شده است.

اما آژانس فدرال مدیریت اورژانس اعلام کرد تاکنون هیچ منطقه‌ای از اختلالات شدید ناشی از طوفان‌های خورشیدی خبر نداده است. وزارت انرژی آمریکا نیز دیروز اعلام کرد تاکنون هیچ گزارشی از تأثیرات این رویداد بر مشتریان برق خود دریافت نکرده است.

NOAA پیش بینی می‌کرد شعله‌های قدرتمند خورشی حداقل تا امروز ادامه یابند و از سوی دیگر سخنگوی سازمان در ایمیل اعلام کرد مرکز پیش بینی آب وهوای فضایی این آژانس برای طوفان تمهیداتی به کار گرفته است.

دیروز صبح سرویس اینترنت ماهواره‌ای استارلینک در وب سایت خود اعلام کرد کیفیت خدمات آن کاهش یافته و تیم مشغول بررسی وضعیت هستند.
ایلان ماسک مدیر ارشد اجرایی شرکت نیز در پلتفرم ایکس اعلام کرد ماهواره‌های استارلینک تحت فشار زیادی هستند اما تاکنون مقاومت کرده اند.
در این میان نورهای درخشان بنفش، سبز، زرد و صورتی شفق قطبی در سراسر جهان از جمله آلمان، سوئیس، چین، انگلیس، اسپانیا و نقاط دیگر مشاهده شدند. امیدوارم خبر  طوفان خورشیدی آسمان را رنگارنگ کرد براتون مفید بوده باشه

Related Post